Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie spożywać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na okresie od pętli autobusowej na drogi Grzybowskiej do przejścia z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w ostatniej myśli podpisano w siedzibie starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o wszystkiej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, a przy osiedlu Bałtyk także w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze szczególnym uwzględnieniem restauracji i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja obejmuje również wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Miła i chodnik oddzielone są z siebie oznakowaniem poziomym i ograniczonym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od będącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscom z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze materiałów Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Razem ze złożonym wnioskiem, zmiana będzie czasochłonna i zacznie się w roku 2019,a zakończy w roku 2021. Generalnym wykonawcą działalności będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z programem całkowity termin skończenia prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu kolejnego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments