Przeszczep włosów Smart Graft - wygraj walkę z łysieniem

Przeszczep włosów Smart Graft – wygraj walkę z łysieniem

Artykuł Miesiąca

Pogłębiająca się łysina spędza Ci sen z oczu? Poznaj rewelacyjny zabieg, który pomoże Ci odzyskać gęstą czuprynę, a wraz z nią pewność siebie – przeszczep włosów Smart Graft. Od starszych metod odróżnia go większa skuteczność, bezpieczeństwo i estetyka. Przedstawiamy najważniejsze fakty na temat nowoczesnego przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów na miarę XXI wieku

Współcześnie transplantacja włosów należy do zabiegów bezpiecznych i mało inwazyjnych, ale nie zawsze tak było. Dawniej przeszczep włosów polegał na wycięciu fragmentu owłosionej skóry głowy i przeszczepieniu go w miejsce łysienia. Zabieg był wykonywany w narkozie, przeszczep często się nie przyjmował, a na głowie pozostawała widoczna blizna.

Obecne metody, takie jak Smart Graft, są dużo mniej drastyczne, a do tego charakteryzują się wysoką skutecznością. Nowa linia włosów wygląda naturalnie, a na skórze głowy nie ma widocznych blizn. Na przeszczep włosów decydują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety mające problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Jest to skuteczna metoda leczenia łysienia:

 • na tle hormonalnym u kobiet i mężczyzn, tzw. łysienie androgenowe,
 • pourazowego,
 • po oparzeniach,
 • spowodowanego stanem zapalnym skóry,
 • powstałego w miejscach blizn.

Co więcej, transplantację włosów wykonuje się nie tylko na łysiejącej skórze głowy, ale też w przypadku przerzedzenia brwi, rzęs czy męskiego zarostu.

Zabiegu nie poleca się w takich przypadkach, jak:

 • łuszczyca,
 • przedwczesne łysienie androgenowe,
 • łysienie plackowate,
 • nawracające stany zapalne skóry głowy,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • niektóre choroby sercowo-naczyniowe.

Liczy się każdy włos – transplantacja włosów krok po kroku

Przeszczep włosów Smart Graft Klinice Miracki Warszawa składa się z trzech etapów:

 1. Pobranie materiału do przeszczepu z części potylicznej głowy

Lekarz najpierw znieczula skórę głowy pacjenta, a następnie pobiera pojedyncze zespoły mieszków włosowych (tzw. grafty). Wykonuje to za pomocą specjalnej głowicy z miniskalpelem dopasowanym do grubości pobieranych włosów. Urządzenie to wyposażone jest w separator, który uniemożliwia wbicie się narzędzia na głębokość większą niż 1 mm. Głowica pracuje w ruchu obrotowym, dzięki czemu zabieg jest szybki, precyzyjny i komfortowy dla pacjenta.

 1. Przechowywanie pobranych graftów

Zanim implanty włosów zostaną umieszczone w miejscu docelowym na skórze pacjenta, przechowywane są w sterylnym pojemniku, w którym panują idealne dla nich warunki: temperatura 6–8°C oraz roztwór soli fizjologicznej zapewniający odpowiednią wilgotność. Zapewnienie takiego bezpiecznego środowiska zwiększa przeżywalność włosów, która w przypadku metody Smart Graft wynosi około 98%, czyli wielokrotnie więcej niż przy tradycyjnym przeszczepie włosów.

 1. Implantacja mieszków włosowych

Przy pomocy precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę oraz pompę implanty włosów umieszczane są w miejscach objętych łysieniem. Na tym etapie kształtowana jest linia włosów, która powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnej. Wymaga to od lekarza ogromnej wprawy i precyzji, gdyż zależy od tego przyszły wygląd pacjenta.

Przeszczep włosów Smart Graft – efekty

Głównym efektem przeszczepu jest wyraźne zagęszczenie włosów. Wygląda to bardzo naturalnie, ponieważ starannie wykonana przez chirurga linia nowych włosów nie wygląda na „odciętą”. Efekty zabiegu Smart Graft są długotrwałe.

Włosy po przeszczepie przechodzą przez pełen cykl wzrostu – od anagenu (intensywny wzrost), przez katagen (okres przejściowy) do telogenu (spoczynek). W związku z tym pierwsze rezultaty pojawiają się dopiero po 3–4 miesiącach, a na pełne trzeba poczekać nawet półtora roku.

Jeżeli zainteresował Cię przeszczep włosów metodą Smart Graft, wejdź na stronę Kliniki Miracki Warszawa i umów się na konsultację ze specjalistą.

5 1 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wera
wera
1 rok temu
Daj ocenę :
     

bardzo ciekawe