Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie pogodzili się na grunt oferowany przez miasto, jako zastępczy, na etap remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na trasę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą miał być delikatny dojazd i brak miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą istnieje jednak plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w niniejszym pomieszczeniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czyli na widać nie odda się nic w niniejszym przedmiocie zrobić. Alternatywą planuje żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one określone pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z pracownikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg też w obecnym roku, tak by po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak prowadzą handlujący, to wiosna jest dla nich najtrudniejszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej dróg, na gruncie przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się i nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments