Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon przygotowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można podzielić, aby zyskać większą przestrzeń wyświetlacza, ze powodu na wysoką stawkę i dostępność pozostają tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że naprawdę interesującą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to pewne spośród bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest i składanym smartfon w cenie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak sądzi Roberto Escobar, udało się to zrobić dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego nazwę. Cóż, nie jestem do celu usatysfakcjonowany tym wpływaniem, ale załóżmy, że owszem jest ono pewne.

Co ciekawe, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego sensem nie jest całkiem wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz także pokonanie Apple. Plan raczej trudny do przygotowania, jednak zawsze warto marzyć. Ponadto, chce on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ przygotowany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że nosi on oznaczać się wysoką wytrzymałością i gwarantować większą trwałość na załadowania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem dania jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z kolekcji 8, a przetwarzaniem grafiki cieszy się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie spotyka się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na dane. Możliwe jest więcej wzięcie z umowy opinie o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w urządzeniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, które zawierają utrudnić przyjmie się do wrażliwych danych. Nie jest on w 100% bezpieczny, ale że ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, i pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest sprzedawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza seria jest zmniejszona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny charakteryzują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na dane za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments