Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Jedlina Zdrój

Dolnośląskie

Endometrioza to niesamowita choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą jeszcze dużo na jej problem. I choć geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się jeszcze bardziej skuteczne.

Endometrioza Lekarz Prochowice

Co zatem jest endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka znajdująca się dokładnie w macicy – zostaje umieszczona w przeciwnych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna te przypadki, w których endometrium było umieszczone np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez sensu na teren występowania realizuje przez wszystkie poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki znajdujące się w macicy w ubiegłej części są leczone z ciała kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te postawione w przeciwnych dziedzinach organizmu nie mają takiej szanse i trafia do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z porze jest podstawą powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a ponadto bezpłodności. W ubiegłych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, oraz ze powodu na brak informacji dotyczących podłoża jej powstania, nie istnieje pewny środek na to schorzenie. W klubie z ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Prochowice

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety jest wtedy dolegliwość złośliwa. Ale jej przebieg kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – występuje w drinkiem z produktów dostępnych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy innego typu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi stronami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i wad endometrium, znajduje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym systemie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Prochowice

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych doświadczeń w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Prochowice

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują inne metody leczenia, nierzadka łącząc je ze sobą, w celu uzyskania jak najlepszego efektu kuracji. Pacjentki komunikujące się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w tym więcej dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I rzuca się terapię farmakologiczną, która jeszcze leczy w rozgrywce z bólem, zaś w sukcesach bardzo zaawansowanej endometriozy, wyróżnia się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Prochowice

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które przemawiają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod opieką lekarzy do tyłu własnego istnienia. Właśnie dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i stałemu leczeniu, istnieje okazja na obniżenie lub całe wyeliminowanie dolegliwości połączonych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments