Pocztówka z wakacji – Grecja – Ateny – dużo zdjęć.

Cześć!

daria-gras-ateny-grecja. (13)

Wiecie, co jest super w dzisiejszym dniu? Że dzisiaj jest czwartek, a po czwartku jest piątek i weekend! U Was też tak gorąco? Muszę przyznać, że pogoda w Polsce jest iście Grecka. A jeśli już mowa o Grecji, to chcę się z Wami podzielić naszą pocztówką z Grecji :-) w tym roku postawiliśmy zwiedzić Ateny na własną rękę!

daria-gras-ateny-grecja.

Jeśli chodzi o pogodę w Atenach, to lepszej sobie nie mogliśmy wymarzyć. Bardzo długo czekaliśmy na to, aby polecieć i położyć się na rozgrzanym piasku w gorącym słońcu z piwerkiem w dłoni :-) Lubimy proste rzeczy. Wiem, że Grecja w lipcu nie jest dla każdego, natomiast my jesteśmy ciepłolubni i z utęsknieniem czekaliśmy na nasz urlop w 2018 r., który udał się w 100%.

daria-gras-ateny-grecja. (12)

daria-gras-ateny-grecja. (3)daria-gras-ateny-grecja. (4)

U góry: podróż na najwyższe wzgórze w Atenach, czyli Likavitos :-) Widok z góry jest przepiękny, chociaż w tym 35 stopniowym upale nie było łatwo wejść na górę. Woda leciała litrami. A co jest na szczycie? Poza przepięknym widokiem jest tam również restauracja, gdzie można napić się zimnego napoju i cieszyć niesamowitym widokiem.

daria-gras-ateny-grecja. (7)

daria-gras-ateny-grecja. (11)

Będąc w Atenach po prostu trzeba zwiedzić Akropol. Kropka. Ludzi było od groma, kolejna po bilet niesamowicie długa, natomiast my wiedzieliśmy, gdzie pójść, aby nie czekać 3 godzinach w kolejce.

daria-gras-ateny-grecja

Schodząc z Akropolu poszliśmy na wzniesienie, z którego również był piękny widok na panoramę Aten. A tam na samym końcu możecie zobaczyć wzgórze Likavitos (chyba hmmm…;p)

daria-gras-ateny-grecja. (9)

daria-gras

A to moja ulubiona ściana w Atenach haha :-) Prawda, że ładna?

daria-gras-ateny-grecja. (8) daria-gras-ateny-grecja. (6) daria-gras-ateny-grecja. (5) daria-gras-ateny-grecja. (2)

Grecja, a właściwie Ateny kojarzą mi się z bardzo dobrym jedzeniem, zimnym Desperadosem z cytrynką na plaży i znakomitą książką Stephena Kinga.

Wakacje na własną rękę, to nasz ulubiony sposób na odpoczynek i zwiedzanie :-) Przygotuję jeszcze dla Was wpis o wyspie Eginie, na którą się wybraliśmy i osobny o przepysznym greckim jedzeniu <3

Ahhh… Chciałoby się tam wrócić.

A jak wygląda Wasza pocztówka z tegorocznym wakacji?

Miłego piątku kochani.

(Wizyt łącznie: 60, dzisiaj: 1 )
  • Byłam w Grecji, ale nie w Atenach.

  • Glam Girl

    Super, pewnie macie świetne wspomnienia. Grecja jest przepiękna :)

  • Fabian Szymczak

    Oj oj! Grecja – Ateny. To dość niesłychane miejsce na ziemi. Dużo ludzi, gorąco, niesamowite zabytki, piękne wzgórze z którego widać całe miasto, wyśmienite jedzenie i trunki do tego klimat na plaży na której gra muzyka wprost od DJ’a. Uważam, że samodzielny wypad do Aten był jednym z naszych najfajniejszych wypadów! Skazani tylko na siebie bez umiejętności czytania w “ichszym” języku – dość odważne posunięcie. Jednak wszystko się udało i jeśli chodzi o topografię miasta to jest dość ona prosta stąd łatwo po dwóch dniach iść na pamięć lub jechać komunikacja miejska – trzeba po prostu uwierzyć w siebie. Mimo że mieliśmy daleko kwaterę i codziennie licząc zwiedzanie, wypady, podróże, chodzenie po restauracjach robiliśmy po 15 kilometrów i były odciski to naprawdę było warto! Nic nas nie ograniczało, jedliśmy co chcieliśmy a co przede wszystkim to odpoczęliśmy i dobrze spędziliśmy czas razem :) było wspamniale! W innym poście na pewno dowiecie się czegoś więcej o tym miejscu, będą pewne typy i porady oraz miejsca które warto zwiedzić 😉 czekajcie z niecierpliwością! Kochanie piękne wspomnienia i zdjęcia :*

  • Pięknie, marzą mi się takie wakacje.