Latte Palette – Dominique Cosmetics. Paleta cieni do powiek.

Cześć <3

dominique-cosmetics-latte-palette

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją paletki jednej z moich ulubionych zagranicznych youtuberek – Christine Dominique. Christine stworzyła własną markę kosmetyczną – “Dominique Cosmetics” i pierwszym dzieckiem tej marki jest “Latte Palette”. Przepiękna paleta z cieniami, która została inspirowana kawą. Christine uwielbia kawę dlatego też postanowiła przelać swoje uwielbienie na paletę.

Paletę możecie kupić na oficjalnej stronie Dominique Cosmetics za 42$. Należy doliczyć do tego ok 30$ przesyłki do Polski… Nie zdecydowałam się zamówić z oficjalnej strony. Kupiłam paletę w internetowym sklepie BeautyBay i zapłaciłam za nią 35,75 euro z darmową przesyłką. Paczuszkę otrzymałam bez żadnych problemów po dwóch tygodniach.

dominique-cosmetics-latte-palette (5)

Opakowanie jakie jest każdy widzi, natomiast należy dodać, iż jest bardzo solidnie wykonane i ciężkie. Lusterko w środku jest przepiękne. Osobiście bardzo podoba mi się połączenie bieli i rose gold.

W środku znajdziemy 10 cieni, które swoją gramaturą przeważają nad innymi standardowymi cieniami. Ze spokojem można do środka włożyć duży pędzel i nie ubrudzić go innymi. Dominique opisuje tą paletę jako uniwersalną i ja się z tym zgadzam, ponieważ większość tych cieni możemy równie dobrze użyć do twarzy jako np. bronzer, rozświetlacz.

dominique-cosmetics-latte-palette (10)

Jeśli chodzi o cienie, to mam swoje ulubione na co dzień i na tzw. większe wyjście :-) Uwielbiam wszystkie trzy foliowe odcienie, maty oraz dwie kolorystyczne petardy, których na początku się bałam. Natomiast po kilku tygodniach prawie codziennego użytkowania stwierdzam, że jest to jedna z lepszych palet, jakie miałam przyjemność używać.

Cienie są bardzo dobrze napigmetnowane, ale jednocześnie można je budować. Osobiście wolę dołożyć cień, niż potem walczyć z plamą. Te cienie są stworzone do budowania, dokładania, bawienia się z ich intensywnością. Poradzą sobie z nimi osoby początkujące oraz zaawansowane. Trzeba nadmienić, iż sypią się i to dość znacznie. Ale… cienie z Nabli też się sypią, natomiast są jednymi z lepszych na rynku (moim zdaniem).

Wszystkie trzy cienie foliowe przepięknie nakładają się palcem oraz pędzlem. Uwielbiam je nakładać na powiekę oraz jako rozświetlacz – prawdziwa petarda.

dominique-cosmetics-latte-palette (5)

W palecie znajdziemy:

• Hazelnut: Matte warm brown with a red undertone
• Caramel: Matte light taupe with a cool undertone
• Vanilla Crème: Matte muted yellow
• Mocha: Matte chocolate brown
• Pumpkin Spice: Matte rustic muted orange with red undertones
• Espresso: Foil brown with gold flecks
• Macchiato: Foil Champagne with gold flecks
• Crème Brulee: Foil copper rose gold
• Cold Brew: Matte deep teal
• Double Shot: Matte purple with red undertones

dominique-cosmetics-latte-palette (7) dominique-cosmetics-latte-palette (8) dominique-cosmetics-latte-palette (9)

Caramel – to jeden z moich ulubionych cieni. Używam go do załamania prawie w każdym makijażu. Przepięknie prezentuje się na powiece.

Vanilla Creme – najlepszy cień na całą powiekę. Bardzo dobrze wyrównuje koloryt na całej powiece. Nadaje się do odcinania cienia (zamiast np. taśmy klejącej) z uwagi na swój wysoki pigment oraz do odcinania konturu pod kością policzkową, jak i pod oko do utrwalania korektora (z uwagi na swój piękny żółty kolor).

Macciato – idealny kolor do rozświetlania kości policzkowych.

Creme Brule – uwielbiam nakładać na powiekę, jako taki błyszczący dodatek do makijażu oka.

Cold Brew oraz Double Shot – przepiękne dwa odcienie, których bałam się na początku, natomiast kiedy zaczęłam się nimi bawić, to dopiero zobaczyłam, jak piękne makijaże można nimi wyczarować.

Podsumowując uważam, że jest to bardzo dobra i uniwersalna paleta. Myślę, że to będzie jedyna paleta, jaką zabiorę na wakacje w tym roku. Bronzer, rozświetlacz, utrwalacz korektora pod okiem, cienie no i lusterko. Czego chcieć więcej? Wykonam nią codzienny makijaż, jak i wieczorowy z błyskiem :-) Na pewno znajdzie się ona w ulubieńcach ostatnich tygodnia.

(Visited 186 times, 1 visits today)
  • Nie słyszałam o tej marce, ani nie znam youtuberki, ale cienie prezentują się naprawdę ładnie :)

  • Ta paletkę widzę po raz pierwszy, ale ma ona piękne kolory :)

  • Nie słyszałam o niej 😉

  • Pierwszy raz widze, ale ślicznie sie prezentuje 😀 Chyba fiolecik naj mi wpadł w oko 😉