SKIN COACH – Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry – Bożena Społowicz. Recenzja poradnika.

Cześć!

skin-coach-twoja-droga-do-pieknej-i-zdrowej-skory-bozena-spolowicz

Zapraszam na wpis wszystkie maniaczki zdrowia, urody i pięknej skóry. Przychodzę do Was z recenzją poradnika związanego z urodą i zdrowiem – “SKIN COACH. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry”, autorstwa Bożeny Społowicz, pierwszej w Polsce skin coach.

skin-coach-twoja-droga-do-pieknej-i-zdrowej-skory-bozena-spolowicz2 (2)

Dla ciebie, napisałam książkę o pielęgnacji, której potrzebujesz – ty i twoja skóra. Dedykuję ją kobietom, życząc, aby już nigdy nie musiały się martwić swoim wyglądem i mogły bez obaw wychodzić z domu bez makijażu, kiedy tylko zechcą. – Bożena Społowicz

Książka jest urocza <3 Pięknie wydana, pięknie napisana. Co w niej znajdziemy? Odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące pielęgnacji cery oraz innych aspektów naszego życia (dieta, sen, stres, sport itd.). Dostajemy w swoje dłonie prawie 300 stron słów, które mają nas przeprowadzić przez walkę o lepsze samopoczucie oraz zdrowie. Pamiętajmy, żeby mądrze korzystać z poradników, ponieważ nie wystarczy przeczytać – trzeba jeszcze umieć te rady wprowadzić w życie.

Kim jest pierwsza w Polsce Skin Coach i na czym to polega?

skin-coach-twoja-droga-do-pieknej-i-zdrowej-skory-bozena-spolowicz2 (6)

skin-coach-twoja-droga-do-pieknej-i-zdrowej-skory-bozena-spolowicz2 (4)

Bardzo spodobała mi się idea łączenia w całość zdrowia z piękną skórą. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie wystarczy wizyta u dermatologa i lek przepisany na receptę, tylko potrzeba troszeczkę więcej, abyśmy dobrze czuli się we własnej skórze i w zgodzie ze sobą.

skin-coach-twoja-droga-do-pieknej-i-zdrowej-skory-bozena-spolowicz2 (3)

Bożena Społowicz zaczyna naszą wspólną pracę od kwestionariusza i tzw. koła skóry. Odpowiadamy na pytania dotyczące naszego celu jaki chcemy osiągnąc oraz zaznaczamy na kole skóry miejsce, w którym się teraz znajdujemy oraz, w którym chcielibyśmy się znaleźć. Możecie na zdjęciu zobaczyć w jaki sposób przedstawia się moje koło skóry… Dużo rzeczy jest do poprawienia, dlatego też mam, o co walczyć :-)

skin-coach-twoja-droga-do-pieknej-i-zdrowej-skory-bozena-spolowicz2

skin-coach-twoja-droga-do-pieknej-i-zdrowej-skory-bozena-spolowicz2 (7)

Po wyznaczeniu celu zaczynamy pracę nad dowiedzeniem się jaką posiadamy skórę i nad czym należy pracować, co wyeliminować, co podtrzymać i na co zwrócić szczególną uwagę. Ja mam skórę problematyczną, więc między innymi powinnam wyeliminować stres, kłaść się przed 23 spać, pić dużo wody oraz spożywać tłuszcze bogate w kwasy omega – 3. Mogę śmiało powiedzieć, że staram się kłaść przed 23, zdarzy się raz na jakiś czas, zaczęłam brać ze sobą butelkę wody do pracy i całą wypijam, do tego piję olej lniany.

Bożena Społowicz stawia na naturę i najprostsze składniki, jak i sposoby, aby wyregulować nasz organizm, dlatego też powstały fundamenty zdrowej skóry.

Istnieją cztery fundamentalne zasady zdrowej i pięknej skóry:

  • odbudowa

  • antyoksydacja

  • filtry UV

  • odmłodzenie

Muszę przyznać, że z filtrami UV jest u mnie baaardzo ciężko. Zapominam, nie kupuję, nie używam, a potem mój nos świeci z czerwoności latem.

SKIN COACH nie omija kosmetyków oraz pielęgnacji. Każdy z nas otrzyma niezbędną wiedzę oraz spis kosmetyków, które powinniśmy kupić. Są to kosmetyki nieco droższe od drogeryjnych, natomiast nie ma ich dużo. Bazujemy na kosmetyku oczyszczającym oraz kosmetyku pielęgnacyjnym. Wszystko inne to dodatki do podstawowej pielęgnacji. Bożena Społowicz zwraca uwagę na kosmetyki kolorowe, jak i te, których używamy codzienne aby naszą skórę oczyścić. Pomaga nam oczyścić kosmetyczkę z produktów, które mają kiepskie składy i nie pomagają nam ugasić naszej skóry, pomaga przy analizie składu. Proponuje nawet kosmetyki kolorowe, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

skin-coach-twoja-droga-do-pieknej-i-zdrowej-skory-bozena-spolowicz3

Znajdzie się również prawdziwa gratka dla osób, które lubią tworzyć sami kosmetyki i które bazują na prostych składach, ponieważ Bożena Społowicz zamieściła na końcu poradnika kilka kosmetyków, które możemy zrobić własnoręcznie w zaciszu swojego domu czy też kuchni. Znajdziemy tutaj przepis na musującą kulę do kąpieli czy też luksusową kąpiel magnezową, peeling do ciała czy nawet pomadkę! :-) Czekajcie cierpliwie, ponieważ na pewno podzielę się z Wami jakimś przepisem. Na pewno zrobię kule do kąpieli oraz sól ziołową.

skin-coach-twoja-droga-do-pieknej-i-zdrowej-skory-bozena-spolowicz2 (8)

Chciałabym zaznaczyć, że wszystko, co pisze Bożena Społowicz nie trzeba robić natychmiast. Można wszystko podzielić na etapy i zacząć np. swój dzień od szklanki ciepłej wody (ja to bardzo lubię i dodaję do tej szklanki sok z cytryny), ograniczyć używki czy też wybrać się do warzywniaka, a nie po gotowe danie z zamrażarki.

Bardzo serdecznie polecam Wam tę książkę, ponieważ pomoże Wam otworzyć się na różne sprawy związane z pielęgnacją. Ja już planuję zakup mydła laurowego z aleppo :-) Poza tym książkę mam cały czas pod ręką i wertuję kartki w poszukiwaniu potrzebnych informacji. Polecam, misie :-) Od lutego w księgarniach. 

(Wizyt łącznie: 455, dzisiaj: 1 )
  • Przepięknie wydana książka! Bardzo chętnie bym po nią sięgnęła :)

    • Książka jest naprawdę bardzo ładnie wydana :-) Treść też jest świetna.