Beauty Blender – jak używać? Wskazówki oraz triki na nieskazitelne nakładanie produktów na twarz.

Cześć, kochani! Czy u Was też jest taka piękna pogoda za oknem? W Poznaniu jest ponad 20 stopni! Kiedy upały są tuż za rogiem, a piękna i słoneczna pogoda puka do naszych drzwi nie chcemy nakładać tony podkładu, pudru, korektora na całą twarz. Zależy nam na najbardziej delikatnym i naturalnym wyglądzie cery. Dlatego dziś chcę Wam przedstawić kilka trików oraz wskazówek na nieskazitelne nakładanie produktów na twarz kultową gąbeczką do nakładania podkładu, korektora oraz pudru – mowa tutaj o – Beauty Blender <3

beauty-blender-aplikacja-triki-wskazowki (2)

PIERWSZE KROKI Z BEAUTY BLENDEREM.

Odkąd dostałam Bleauty Blender nie nakładam podkładu niczym innym na twarz. Posiadanie i używanie tego produktu zmieniło moje podejście do całego makijażu. Nakładam go z przyjemnością! A jaki cudowny efekt daje na skórze, może zobaczyć to tylko ten, kto używał tego cudeńka <3 Kiedyś nakładałam kosmetyki płynne do twarzy palcami (podkład, korektor), czasem zdarzało mi się używać do tego celu pędzli, ale nigdy nie byłam z tego sposobu aplikacji zadowolona.

beauty-blender-aplikacja-triki-wskazowki (7)

beauty-blender-aplikacja-triki-wskazowki

W JAKI SPOSÓB GO UŻYWAĆ?

Gąbeczkę moczymy w wodzie, ponieważ im bardziej jest wilgotna, tym lepiej pracuje na naszej skórze. A jeśli nie zmoczymy gąbki, to wchłonie cały podkład do środka, zamiast oddać go na skórę. Ja nakładam dwie pompki podkładu bezpośrednio na gąbkę, następnie rozprowadzam/stempluję po twarzy i w końcu naciskam na nią, nie rozcieram (broń Boże!). <Skaczemy> gąbeczką po twarzy, wklepując produkt miejsce przy miejscu. Efekt jaki daje jest piękny! Skóra jest nawilżona, ponieważ podkład nie nakładałyśmy na sucho, tylko zwilżoną gąbeczką, przez co nasza cera wygląda na świeżą, bez efektu ciastka, podkład jest prawie niewidoczny i idealnie stapia się ze skórą.

A co z korektorem?

Korektor nakładam pędzelkiem, aplikatorem w te miejsca, w które potrzebuję (pod oczy, na nosie, broda, czoło). Następnie używam drugiej końcówki Beauty Blendera i tym samym ruchem wklepuje, roluję produkt w skórę. Uważam, że taki sposób nakładania korektora jest najbardziej korzystny dla naszej cienkiej skóry pod oczami, gdyż kiedy Beauty Blender jest wilgotny sprawia, że nawet ciężkie i wysuszające korektory zmieniają delikatnie swoje właściwości – skóra pod oczami nie jest przesuszona, kosmetyk nie wchodzi w zmarszczki, efekt jest jak najbardziej delikatny i niewidoczny.

Puder?

Tak! Sypki puder również można nakładać kultową gąbeczką Beauty Blender. Pokochałam ten sposób od pierwszego użycia. Jak to zrobić? Ważne aby puder był sypki oraz był pół transparentny albo transparentny, ponieważ mocno kolorowy produkt może nam zrobić brzydkie plamy pod oczami, a tego byśmy nie chciały. Wysypujemy odpowiednią ilość produktu na wieczko po czym <moczymy> wilgotną gąbeczkę w tym pudrze, następnie wciskamy puder tam, gdzie chcemy. Jest to cudowny sposób aby utrwalić korektor pod oczami, aby produkt nigdzie nam się nie przesuwał oraz utrzymał cały dzień. Nie bójmy się nałożyć większej ilości pudru sypkiego, ponieważ z łatwością możemy usunąć nadmiar omiatając pędzlem skórę.

beauty-blender-aplikacja-triki-wskazowki (3)

beauty-blender-aplikacja-triki-wskazowki (5)

beauty-blender-aplikacja-triki-wskazowki (4)

MYCIE, CZYSZCZENIE BEAUTY BLENDERA.

Myjemy różową gąbeczkę od razu po użyciu! Nie jutro, nie za godzinę, tylko od razu po użyciu. Dlaczego nie za godzinę? Bo zapomnimy :) Nie sądzę aby higieniczne było mycie gąbeczki po kilku dniach, co nie? Ważne jest też to, jak suszymy Bleauty Blender. Otóż, zostawmy tę gąbeczkę gdzieś w przewiewnym miejscu, nie chowajmy w szufladzie, ponieważ nie damy jej szansy wysuszyć się do końca. Moja zawsze sobie leży na widoku i równomiernie suszy.

PLUSY:

  • nie wchłania produktów do środka
  • daje piękny naturalny efekt
  • skóra jest nawilżona, nie podkreśla suchych skórek
  • produkty na twarzy są niewidoczne
  • możemy nałożyć nim prawie cały makijaż nie obawiając się o efekt maski

Widzicie, że Beauty Blender jest naprawdę wszechstronny, poza tym, co opisałam możemy konturować buzię na mokro (bronzer, rozświetlacz). Jeśli jeszcze zastanawiacie się na kupnem tej gąbeczki, to przestańcie się zastanawiać i zainwestujcie w nią, a obiecuję, że nie pożałujecie :)

Miłej środy, kochani <3

(Visited 2 449 times, 1 visits today)