Jak się pozbyć cellulitu, czyli szczotkowanie ciała na sucho!

Cześć!

DSC_0181

Dzisiaj napiszę kilka słów o szczotkowaniu ciała na sucho! Kto jest zainteresowany tym tematem, niech czyta dalej :) Już nawet nie pamiętam, gdzie pierwszy raz usłyszałam o szczotkowaniu ciała na sucho, podejrzewam, że był to filmik z ulubieńcami u Annie Jaffrey albo obejrzałam film na YouTube Agnieszki z kanału Nissiax83. Nie zrobiło to na mnie jakiegoś dużego wrażenie, korzyści z tego płynące również nie zachęciły mnie do wykonywania masażu ciała.

Jestem leniwa i nie chce mi się codziennie wykonywać danej czynności, zapominam albo jestem tak zmęczona, że idę tylko pod prysznic i wkładam piżamę. Jakiś czas temu miałam pierwsze podejście do tego, aby wykonywać masaż regularnie, ale oczywiście poległam. Postanowiłam sobie zapisywać w kalendarzu, kiedy masuję swoje ciało. Dla mnie taka metoda jest najbardziej skuteczna. Kiedy wcierałam w skórę głowy kozieradkę itd., to właśnie taką metodę wykorzystywałam.

Czym wykonujemy taki masaż?

Szczotką. Na sucho, jak sama nazwa wskazuje. Najlepiej aby to była szczotka z naturalnego włosia. Ja swoją wyhaczyłam w promocji w SuperPharm. Jest o tyle fajna, że ma długą rączkę i można z łatwością szczotkować nią plecy. Słyszałam, że w Rossmannie jest bardzo dobra i niedroga szczotka.

Kiedy wykonujemy taki masaż?

Próbowałam go wykonywać wieczorem, ale najlepiej się sprawdza, kiedy zrobimy to rano, ponieważ pobudzimy ciało do życia i dodamy sobie energii.

szczotkowanie_ciala_cody_brushing_7

Na czym polega?

Jest to zabieg, który wykonuje się posuwistymi ruchami w kierunku węzłów chłonnych, do serca. Najlepiej zacząć od dołu ciała i kierować się ku górze. Nie masuje okolic dekoltu, ponieważ tam skóra jest bardzo cienka i nie potrzebuje tak szorstkiego traktowania.

DSC_0182

Jakie korzyści płyną ze szczotkowania ciała na sucho?

  • redukuje/zwalcza cellulit
  • pomaga  w usuwaniu toksyn nagromadzonych w organizmie
  • znacznie poprawia krążenie
  • jest to bardzo dobra alternatywa dla peelingu
  • redukuje obrzęk na nogach
  • usuwa martwy naskórek
  • pomaga przy wrastaniu włosków w naskórek
  • rozluźnia mięśnie
  • dodaje energii
  • skóra jest gładka, jędrna i napięta

Zauważyłam, że już po kilkukrotnym wykonaniu masażu moja skóra jest bardziej gładka. Efekt bardziej podoba mi się, niż po wykonaniu mojego ulubionego peelingu kawowego. Na początku ten masaż może się wydać bardzo intensywny i mało przyjemny, ale można się do tego przyzwyczaić. Taki masaż na sucho powinien trwać kilka/kilkanaście minut. Dobrze jest po takim masażu wsmarować w skórę ulubiony balsam albo krem antycellulitowy, aby podbić efekt redukcji niedoskonałości na skórze.

Uważam, że warto zainteresować się tym tematem zwłaszcza, kiedy chcemy poprawić kondycję naszej skóry przed zbliżającymi się ciepłymi dniami.

Zatem szczotkujmy się codziennie! Ja mam taki plan! A w kalendarzu już odhaczam kolejne dni, w których wykonałam masaż na sucho.

To, co? Kto przyłącza się do zadbania o skórę? Do wakacji pozostało niewiele czasu.

(Visited 198 times, 1 visits today)