Lakier hybrydowy Semilac – Burgundy Wine 083 oraz TOP MAT. Moje paznokcie.

Cześć, misie <3

semilac_burgundy_wine_top_mat (4)

Semilac to chyba najbardziej znana firma w Polsce, która ma do zaoferowania lakiery hybrydowe. Powiem szczerze, że byłam bardziej, niż sceptycznie nastawiona do nakładania hybryd na paznokieć, a dziś jestem pewna, że nie wrócę do standardowych lakierów. Na samą myśl o tym, że musiałabym, co cztery dni zmywać lakier i nakładać go ponownie, boli mnie głowa! Nie planuję powrotu do zwykłych lakierów, nieważne jak piękne kolory by to były. A dzisiaj chcę Wam przedstawić moje dzisiejsze dzieło, a mianowicie – Burgundy Wine o numerze 083, a na to po raz pierwszy TOP MAT.

semilac_burgundy_wine_top_mat

Kupiłam go niedawno, miałam już raz na paznokciach, natomiast kolor zrobił na mnie tak dobre wrażenie, że po dwóch tygodniach pomalowałam paznokcie jeszcze raz. Tym razem przetestowałam pierwszy raz TOP MAT. To lakier nawierzchniowy, który kładziemy na sam koniec, który sprawia wrażenie matowych paznokci.  Wyglądają tak, jakby były delikatnie zaparowane.

semilac_burgundy_wine_top_mat (3)

Kolor Burgundy Wine, to w zależności od natężenia światła albo głęboki fiolet, albo mocno ciemna śliwka z dodatkiem czerwonego wina. To bardzo piękny i głęboki kolor. Lubię ciemne i wyraziste kolory bardziej, niż jakąś żółć czy też turkus na paznokciach.

semilac_burgundy_wine_top_mat (2)

Jeśli chodzi o wykończenie matowe tego lakieru, to zdecydowałam się na nie właściwie w ostatniej chwili i nie żałuję. To coś nowego u mnie. Sam TOP MAT jest bardzo rzadki i mleczny. Wydaje mi się, że aby efekt tego matu był intensywniejszy, to należałoby nałożyć dwie warstwy. Ja mam jedną i mam wrażenie, że gdzieniegdzie prześwituje kolorowy lakier, natomiast jest to praktycznie nie zauważalne. Jeszcze zastanawiam się, jak będzie zachowywał się w ciągu najbliższych dni.

P.S Paznokcie skróciłam znacznie, ponieważ sztangi na siłowni są bezlitosne i złamał mi się paznokieć na kciuku :) Ale nie ma, co się martwić – odrośnie!

A Wy macie jakieś ulubione kolory Semilaca? Dajcie znać koniecznie!

(Visited 1 063 times, 1 visits today)
  • Amelka

    Piękny jest burgundy wine, ostatnio jeden z moich ulubionych Semilaców :) świetne są ich lakiery i też już sobie nie wyobrażam powrotu do klasycznych 😀 jak pomyślę, że kiedyś co 2-3 dni malowałam to jestem w szoku :)

    • Dokładnie takie same mam odczucia :) Też nie wyobrażam sobie malowania paznokci co kilka dni :)
      Pozdrawiam :*